23/10/2015

ŚLUBOWANIE KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dziecko poznaje nowe środowisko, nowych nauczycieli  - nową rzeczywistość. Bardzo stara się sprostać nowym obowiązkom. Sprzyja temu ceremonia przyjęcia pierwszoklasistów do szkolnej rodziny, a mianowicie akt ślubowania i pasowania na ucznia.

W naszej szkole uroczystość ta prowadzona jest w dużym gronie. Uczestniczą w niej klasy 0, II, III i ich opiekunowie. Zaproszenia przygotowują uczniowie dla rodziców, dyrekcji szkoły i władz gminy. Uroczystość cieszy się ogromnym powodzeniem. Jest to pierwszy sprawdzian dla rodziców i ich pociech. Uczniowie bardzo się starają. Nauczyciel rozdziela role tak, aby każde dziecko odniosło sukces.

W tym roku szkolnym pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Orli zostało 25-ro dzieci - uczniów klasy I. 23 października 2015r. był dla nich dniem szczególnym, nadzwyczaj uroczystym. Swoim wzorowym zachowaniem i pięknym występem sprawili radość rodzicom i nauczycielom, co zresztą obiecywali podczas ślubowania.

Mamy nadzieję, iż będą jak najczęściej pokazywać swoje mocne strony, czego życzyli im i ich wychowawczyni - Pani Ali Zinkiewicz - starsi uczniowie naszej szkoły.

Zachętą do dobrego zachowania na pewno będą prezenty, którymi zostały obdarowane dzieci przez Pana Piotra Selwesiuka - Wójta Gminy, którego przybycie wraz z Panem Aleksandrem Klinem - Przewodniczącym Rady Gminy uświetniło uroczystość.