10 października 2008

Ślubowanie klasy I Szkoły Podstawowej

10 października 2008 roku odbyła się w uroczystość ślubowania uczniów klasy I Szkoły Podstawowej. Owa impreza wpisała się już na stałe w tradycję naszej szkoły. Powtarzana jest co roku. Jednak każdemu pierwszakowi to uroczystość szczególna, niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju. Jedyna w całym życiu. Tak niedawno byli przecież przedszkolakami, a już stali się uczniami.

Ślubowali, iż będą uczyć się pilnie, szanować wszystkich, którzy pracują w szkole, będą dobrymi kolegami i koleżankami, przyjaciółmi zwierząt i roślin.

Świadkami ślubowania byli m.in. uczniowie klas 0-III, nauczyciele i rodzice. Uroczystość uświetnili goście: pan Wójt i pani Sekretarz Urzędu Gminy Orla, którzy sprawili dzieciom wielką radość, wręczając im prezenty. Aktu pasowania dokonał pan Dyrektor.

W części artystycznej nie zabrakło piosenek, wierszy, tańców.

Akademię prowadziły uczennice klasy V SP i III Gimnazjum: Magda Szajkowska, Joanna Sojko oraz Marta Bałło.

Opiekę nad klasą I sprawuje w tym roku pani Ala Zinkiewicz.