25/09/2014

SPOTKANIE AUTORSKIE
Mirą Łukszą i Katarzyną Sienkiewicz

W dniu 25 września 2014 roku w naszej szkole odbyło się autorskie spotkanie z Panią Mirą Łukszą - białoruską poetką, publicystką i dziennikarką oraz z Panią Katarzyną Sienkiewicz również białoruską poetką i artystką.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie uczący się języka białoruskiego z klas II - VI.

Pani Mira Łuksza opowiadała o swojej twórczości a także prezentowała swoją nową książkę  pt. "Padarunki". Ilustracje w książce są autorstwa Pani Katarzyny Sienkiewicz. Artystka prezentowała na wystawie swoje prace. Pokazane prace były bardzo ciekawe i piękne, wykonane różnymi technikami.

Uczniowie słuchali w skupieniu i zadawali pytania. Nową książkę Pani Miry Łukszy można było otrzymać wraz z autografem. Spotkanie było ciekawe i dostarczyło wielu miłych wrażeń.