Wspomnienia z wakacji - wycieczka do Stanisławowa

Wycieczka dzieci i młodzieży z wbudowanym programem profilaktycznym Stanisławowo 30.07 - 03.08.2007 r.

Dzięki przychylności  J.E. Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski, oraz wsparciu finansowemu GKRPA w Orli, parafii, sponsorów,  30 - osobowa grupa dzieci i młodzieży pod patronatem Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Orli w dniach 30.07 - 03.08.2007 r. wypoczywała w Domu Pomocy Społecznej "Betania" w Stanisławowie. Na uczestników wyjazdu czekało tam mnóstwo atrakcji: wycieczki do Warszawy i okolic, w planie których znalazło się zwiedzanie Katedry metropolitalnej p/w św. Marii Magdaleny, cerkwi św. Jana Klimaka, wolskiego prawosławnego cmentarza, ZOO, Starówki, poznawanie historii miasta Zakroczym, cerkwi na terenie jednostki wojskowej "Kazuń" i twierdzy Modlin z pałacem namiestnikowskim. W napiętym programie znalazł się czas i dla ducha - Święta Liturgia ku czci św. Proroka Eliasza poprzedzona wieczornym nabożeństwem, panichida na grobach metropolitów, spotkanie z biskupem Jerzym, w wolnej chwili wspólne śpiewanie pieśni z Błohohłaśnika, poranne i wieczorne modlitwy, spotkania z proboszczem parafii w Stanisławowie - o. Andrzejem Bołbotem oraz problemowe rozmowy z o. Anatolem Tokajukiem. Na obozie nie zabrakło też gier, kąpieli w rzece, ogniska zorganizowanego przez władze Zakroczymia, zajęć profilaktycznych, nauki asertywności i rozmów o aspektach pracy wolontariusza. Oprawę muzyczną nabożeństw i spotkań zapewniłdziecięco-młodzieżowy chórek pod kierownictwem Dymitra Martynowicza.

Pierwszy postój
 Grabarka
Przy źródełku Śpiewka
przed koncertem