30/04/2015

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Od 1996 roku 23 kwietnia obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Książki i Praw Autorskich. Dzień ten wiąże się z katalońskim obyczajem. Każdy mieszkaniec Katalonii w dniu świętego Jerzego – patrona tego regionu – obdarowywał swoich bliskich książkami i różami.

W naszej szkole również obchodzono to święto. O historii i symbolice Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich informowała gazetka biblioteczna. Uczniowie, którzy 30 kwietnia przyszli do biblioteki i wypożyczyli książkę otrzymali czerwoną różę. Gimnazjaliści i uczniowie klas 4-6 brali również udział w mini-konkursie dotyczącym historii Święta Książki. Młodsze dzieci odgadywały zagadki o bohaterach bajek, opowiadały o swoich ulubionych książkach. Uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych „Jak powstaje książka?”.

Wszyscy byli zadowoleni z otrzymanych kwiatów i odwzajemniali to uśmiechem.

Anna Borszczewska