Z ŻYCIA SZKOŁY

22 listopada 2017

Przedstawienie teatralne
pt. „Houston, mamy problem”

Wyjazdy do teatru są nieodzownym elementem procesu edukacyjnego i wychowawczego. Dnia 22 listopada 2017r. uczniowie klas 6 i 7 szkoły podstawowej oraz II gimnazjum mieli okazję obejrzeć w Hajnowskim Domu Kultury przedstawienie teatralne pt. „Houston, mamy problem” zrealizowane przez aktorów łódzkiego Teatru Form Art. Spektakl porusza kwestie bliskie współczesnym nastolatkom. Opowiada o ich problemach, emocjach związanych z dojrzewaniem, brakiem porozumienia z rodzicami, nauczycielami rówieśnikami, z dziewczyną… Historia głównego bohatera skłania do refleksji i pokazuje, że są sposoby, aby zmniejszyć dystans i po prostu ,,dogadać się” z otoczeniem. W poprawnych relacjach z nastolatkiem, w relacjach międzyludzkich ważna jest rozmowa, słuchanie siebie nawzajem.