22/10/2013

TRÓJGŁOS POETYCKI - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

W dniu 22 października 2013r. w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim odbyła się XIV Edycja Konkursu Recytatorskiego „Trójgłos Poetycki ”. W konkursie brało udział 35 dzieci z przedszkoli z Bielska Podlaskiego, Białegostoku i Orli. Recytatorzy interpretowali dwa dowolne utwory poetyckie, w tym:

• jeden w języku polskim

• drugi do wyboru: w literackim języku białoruskim, ukraińskim lub ruskich dialektach Podlasia

Naszą szkołę reprezentowało 5 dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem p. Iwony Żużel. Uczniowie doskonale poradzili sobie z deklamacją wierszy w języku polskim i białoruskim.

Alexia Sasinowska i Mikołaj Niesteruk zajęli III miejsce, a Maja Radziwoniuk, Damian Dolina Sulima i Dominika Leoniuk zdobyli wyróżnienie. Dzieciom zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe.