01/05/2014

do Unii Europejskiej

WYJAZD DO
 BIELSKA PODLASKIEGO W DNIU 1 MAJA 2014

W dniu 1 Maja 2014 roku na deskach Miejskiego Amfiteatru w Parku Królowej Heleny w Bielsku Podlaskim odbył się koncert z okazji 10 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. W koncercie zaprezentowała się nasza szkoła.

Uroczystość zainaugurował pełniący funkcję Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski, a następnie przed publicznością zaprezentowały się młode talenty m.in.: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zespołu Szkół Nr 1 im. J. K. Piłsudzkiego, uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, Zespół Teatralny ANTRAKT oraz Studio Piosenki FART z Bielskiego Domu Kultury.

W dalszej części uroczystości przyszła pora na prezentację wybranych krajów Unii Europejskiej przez uczniów. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. kpt. Wł. Wysockiego w Bielsku Podlaskim przedstawiała Grecję, Zespół Szkół im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim - Hiszpanię, a wreszcie Zespół Szkół im. Ziemi Orlańskiej w Orli zaprezentował Włochy.

Pomiędzy występami artystów przygotowany był dla publiczności mały quiz z wiedzy o Unii Europejskiej z nagrodami – walizkami podróżnymi (brakowało tylko biletów do dalekich krajów ;)). Okazało się, że jedna z naszych uczennic – Natalia Stepaniuk miała urodziny w dniu wejścia Polski do Unii Europejskiej i z tej okazji otrzymała upominek.

Obok występów można było obejrzeć też plenerową wystawę prac plastycznych pn. "Interpretacja Dzieł Malarzy Europy" wykonana przez członków Pracowni Plastycznej KOLORYT z Bielskiego Domu Kultury.

Wszystkie przedstawienia były ciekawe. Uczniowie naszej szkoły z klasy V i VI zabrali nas w magiczną podróż autobusem po słonecznej Italii. Przewodnikiem był Pinokio (Natalia Stepaniuk), który opowiadał o tym co można zobaczyć we Włoszech, nauczył dzieciaki jak prawidłowo jeść makaron z sosem Bolognese, wyjaśnił czemu Włosi nie piją herbaty i zapowiedział występ trio dziewcząt z VI klasy (Inez Dmitruk, Martyna Leoniuk, Daria Kulik), które zaśpiewały ponadpokoleniowy utwór ''Felicita'' Al Bano i Rominy Power a także występ do złudzenia przypominającego Luciana Pavarotti (Wiktoria Leoniuk z VI klasy). (Takiej charakteryzacji nie powstydziłby się program ''Twoja twarz brzmi znajomo'' ;). Na koniec uczniowie VI klasy (w składzie damsko-męskim: Inez Dmitruk, Martyna Leoniuk, Daria Kulik, Jakub Tchórzewski, Sandra Pietrowska, Sonia Warchoł) zatańczyli dynamiczny południowy taniec. Zainteresowanymi kulturą Italii turystami z włoskiego autobusu byli uczniowie V klasy.

Nastroje i atmosfera, tak jak i pogoda, dopisały. Słonecznie, gorąco i w południowych rytmach.

Nad wszystkim mieli pieczę nasi nauczyciele: pani Halina Roszczenko, pani Krystyna Demianiuk oraz pan Rafał Prokopiuk.