6 / 13 listopada 2008

Mistrzostwa Grupy Południowej w unihokeju

W piątek 06.11.2008 r. chłopcy z klasy V i VI pojechali do Zespołu Szkół nr 3 w Bielsku Podlaskim na zawody w unihokeju. Był to pierwsze rozgrywki na etapie powiatowym, które miały wyłonić dwie najlepsze drużyny powiatu bielskiego. W zawodach brało udział pięć drużyn. Orla grała z każda drużyną: Holonki-Orla (7:2), Augustów-Orla (1:1), „Piątka” z Bielska Podl.-Orla (0:6), „Trójka” z Bielska Podl.-Orla (0:1). Rywalizacja była zacięta, toczyła się do ostatniej minuty. Ostatecznie nasza drużyna zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do Mistrzostw Grupy, które odbyły się w naszej szkole.

13.11.2008 r. nadszedł kolejny etap zmagań sportowych. O pierwsze miejsce, które dawało awans do zawodów wojewódzkich, walczyły drużyny: Jasionówka, Grodzisk, Gródek, Hajnówka, Orla, Michałowo, Holonki. Orla była w grupie z Hajnówką i Michałowem. Ci ostatni okazali się najsilniejsi. Pokonali naszą drużynę 5:1. Orlanie szybko otrząsnęli się po porażce i wygrali z Hajnówką 10:0. Był to najwyższy wynik w turnieju. Niestety, porażka Orli wykluczyła ich z walki o pierwsze miejsce. W finale spotkały się drużyny z Jasionówki i Michałowa. Lepsi okazali się zawodnicy z Jasionówki, pokonując Michałowo 7:4.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

Andrzej Bujniuk, Andrzej Bańkowski, Mateusz Nazarewicz, Michał Leoniuk, Marcin Aleksiejuk, Mariusz Grygoruk

Grupa I Grupa II
Drużyna Punkty Drużyna Punkty