5 stycznia 2011

Walentynki

Tradycją w nasze szkole stało się już, że w Święto Zakochanych - 14 lutego - działa wyjątkowa „poczta walentynkowa”. Tydzień przed tym świętem, na szkolnym korytarzu zostaje ustawiona skrzynka na „walentynkowe listy”.

Przez cały tydzień wszyscy uczniowie mają okazję wysłać do swojej sympatii list miłosny, kartkę z miłosnym wyznaniem. Każdego roku skrzynka pocztowa wypełnia się po brzegi. Nawet najmłodsi uczniowie wysyłają kartki walentynkowe do swoich sympatii. Przecież miłość jest dozwolona w każdym wieku, nie zna granic, nie liczy lat… Sama miałam okazję widzieć, jak z wielkim zapałem i trudem na szkolnych korytarzach piszą wierszyki i zaklejają koperty.

W dzień św. Walentego uczniowie z klasy III gimnazjum „zamieniają się” w  listonoszy i roznoszą „walentynki” Nieważne czy są one kupione na najbliższej poczcie, czy zrobione własnoręcznie. Wszystkie bez wątpienia są piękne i od serca…