25/09/12

Wycieczka do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Zwiedzanie Warszawy.

25  września 2012 roku ponad 40 - osobowa grupa uczniów szkoły w Orli uczestniczyła w wyjeździe do Warszawy.

Celem wyjazdu było zaprezentowanie dorobku  naszych uczniów                   i tradycji naszego regionu w szerszym środowisku.

Odbiorcami pokazu były przede wszystkim dzieci – podopieczni Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Nasi uczniowie zaprezentowali dwie sztuki teatralne: „Dwie Dorotki” przygotowaną na zajęciach GOK – u pod kierunkiem p. Adama Bogdanowicza oraz „W lesie” – scenkę ekologiczną w języku białoruskim opracowaną na zajęciach koła teatralnego pod opieką p. Ali Zinkiewicz                  i p. Marii Lemiesz. Oba przedstawienia z wielkim zainteresowaniem odebrane były przez małych widzów. Umożliwiły im kontakt ze sztuką w warunkach szpitalnych i dostarczyły miłych wrażeń .

Film ”Spacerkiem po Orli” zrealizowany przez uczniów gimnazjum na zajęciach koła regionalnego pod kierunkiem p. Mirosławy Romaniuk i p. Anny Borszczewskiej, ukazujący walory naszego regionu, jego tradycję i kulturę,  publiczność obejrzała z równie wielką ciekawością. Całość prezentacji nagrodzono gromkimi brawami.

Spotkanie z chorymi dziećmi stanowiło dla naszych uczniów dobrą lekcję empatii, uwrażliwienia na problemy zdrowotne rówieśników oraz tolerancji dla inności z powodu choroby i ułomności.

Atrakcją dla dzieci uczestniczących w wyjeździe do stolicy było zwiedzanie Warszawy: parku w Wilanowie i Starego Miasta. Udało nam się też zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Maksim Tank - to znany białoruski pisarz. To jemu poświęconą wystawę obejrzeli nasi gimnazjaliści w Centrum Kulturalnym Białorusi.

To był udany dzień.