Z ŻYCIA SZKOŁY

21 grudnia 2017

Kolacja wigilijna w kl. II gimnazjum

Klasa II gimnazjum zrealizowała projekt edukacyjny „Tradycja uroczystości rodzinnych w naszym środowisku – jak przygotować kolację wigilijną”. Główne cele, jakie sobie postawili uczniowie to: poznanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia, przygotowanie potraw wigilijnych, kształtowanie nawyku troski o tradycje rodzinne, umiejętność współpracy w zespole, nabywanie umiejętności kultury współżycia w rodzinie i w klasie, tworzenie nastroju świątecznego w klasie. Nad projektem pracowali: Dawid Kukołka, Michał Łupiński, Izabela Mieczkowska, Piotr Mironczuk, Agata Otłowska, Mariusz Pietruczuk, Paweł Saliński, Patrycja Szwed, Michał Toczko i Marta Wawreniuk. Wspólnie z rodzicami przygotowali uroczystą kolację wigilijną, stworzyli prezentację multimedialną pt. „Czar Bożego Narodzenia”, zadbali o świąteczny nastrój w klasie. Dnia 21 grudnia 2017 r. odbyła się publiczna prezentacja projektu, w której uczestniczyli również rodzice i nauczyciele.