22 grudnia 2009

Wigilia w klasie III gimnazjum

Dnia 22 grudnia 2009 roku uczniowie klasy III gimnazjum zorganizowali Wigilię. Do stołu zasiedli z nami także nauczyciele: nasz wychowawca – p. Jerzy Nazarewicz, p. Eugenia Bazyluk, p. Maria Sajewicz, p. Maria Tomczuk i p. Dymitr Martynowicz.

Na początku pomodliliśmy się, podzieliliśmy się opłatkiem oraz prosforą, złożyliśmy sobie świąteczne i noworoczne życzenia i zasiedliśmy do stołu. Nie zabrakło na nim barszczu czerwonego z uszkami, naleśników z kapustą i grzybami, śledzi, ryby po grecku czy szuby… Każdy z uczniów wniósł coś od siebie, niczego nie zabrakło. Przy stole panowała ciepła, rodzinna atmosfera. Na naszych twarzach gościły uśmiechy.

To była nasza ostatnia wspólnie spędzona Wigilia, bo już za rok będziemy świętować w innych szkołach, z innymi nauczycielami, kolegami i koleżankami.