21/03/13

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Jak wiadomo 21 marca to zgodnie z kalendarzem pierwszy dzień wiosny. Od kilu lat w naszej szkole w tym dniu nie ma zajęć lekcyjnych, ale nikt też nie idzie na wagary. Przede wszystkim nauczyciele są wyjątkowo mili i weseli, nie odpytują uczniów. Wszyscy cieszą się słońcem i wypatrują pierwszych pąków na drzewach.

Niestety, w tym roku Pani Wiosna miała problemy techniczne i nie zawitała do nas na czas. Ale uczniowie nie rozpaczali z tego powodu, że ziemia zasypana jest śniegiem. Postanowili na złość zimie świetnie się bawić. Od godziny 8:00 odbywały się szkolne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę w następnym etapie zawodów będą reprezentować:

szkoła podstawowa:
klasa VI

Kamil Kaliszuk,
Mateusz Karpiuk,

Patryk Pietruczuk
klasa V

Dawid Sarosiuk

gmnazjum:
klasaa III

Marlena Dmitruk,
Karolina Sosna

klasa II

Paweł Bogacewicz,
Jarosław Korzun

O godzinie 10:00 rozpoczął się Międzygimnazjalny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Rozgrywki były bardzo zacięte. Uczniowie naszej szkoły gorąco dopingowali zawodnikom z Orli. Po kilkugodzinnych zmaganiach młodzi sportowcy otrzymali z rąk pani dyrektor Marii Tomczuk puchary.

Chłopcy:

I miejsce – Narew
II miejsce – Orla I
III miejsce – Orla II
IV miejsce – Dubicze Cerkiewne

Dziewczęta:

I miejsce – Orla
II miejsce – Dubicze Cerkiewne
III miejsce – Narew

Karolina Sosna została królem strzelców, a Marlena Dmitruk najlepszym bramkarzem. Gratulujemy!

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej tradycyjnie pożegnali zimę, „topiąc” Marzannę, zimową pannę. Wrócili ze spaceru trochę rozczarowani, bo nigdzie nie zauważyli nawet najmniejszych śladów wiosny. Wszystko skrywa gruba warstwa śniegu. W imieniu całej szkoły apeluję: Wiosno, przybywaj! Bardzo Cię potrzebujemy!

"Kangur"
Klasy I -  III żegnają zimę

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Rozgrywki sportowe pomiędzy uczniami gimnazjum w Narwi, Orli i Dubiczach Cerkiewnych