„Ratujemy i uczymy ratować”

W dniach 11-18 luty wychowawcy klasy II i III SP. przeprowadzili kilkudniowe szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest sponsorem realizowanego programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Oprócz bezpłatnych szkoleń dla nauczycieli przekazała szkole fantomy do nauki pierwszej pomocy, podręczniki dla nauczycieli i uczniów, tekturowe telefony oraz filmy DVD. Podczas zajęć dzieci nauczyły się podstawowych zasad wzywania i udzielania pierwszej pomocy, pamiętając o tym, iż nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja to w rzeczywistości kilka prostych czynności. Jednak od tego, czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć czyjeś życie. Przeszkoleni uczniowie wiedzą, że najważniejsze jest sprawne działanie i wezwanie pomocy z zachowaniem spokoju i opanowania. Bardzo pomocne okazały się przekazane przez WOSP fantomy, które stworzyły nastrój realnego zagrożenia. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, a wszystkimi nabytymi umiejętnościami i wiadomościami dzieliły się z rodzicami i rodzeństwem. Po zakończeniu szkolenia wszyscy przeszkoleni uczniowie zdali egzamin praktyczny i teoretyczny a w nagrodę otrzymali Certyfikat Ukończenia Kursu Pierwszej Pomocy.