KOŁO TEATRALNE

Koło teatralne zostało założone w 2001r.. Jego pierwsi uczestniczy debiutowali w inscenizacji baśni H. Ch. Andersena „Śpiąca Królewna”. Dlatego też, grupa teatralna nosi nazwę „Bajka”

W br. koło obejmuje dwie grupy wiekowe:

• Młodsza- uczniowie kl. II, III, IV SP.

• Starsza- uczniowie kl. III Gim, którzy spotykają się okazjonalnie i opracowują repertuar na bieżące potrzeby szkoły. Starsi uczniowie wykazują coraz więcej inwencji twórczej. Sami projektują dekoracje oraz kostiumy. Mają też na koncie opracowanie własnego scenariusza.

Oprawą plastyczną przedstawień dla młodszej grupy wiekowej zajmuje się pani Ala Zinkiewicz. Kostiumy i rekwizyty przygotowują uczniowie koła. Często z pomocą przychodzą rodzice aktorów.

Uczniowie lubią wcielać się w role, toteż coraz chętniej przygotowują widowiska słowno-muzyczno-taneczne. Wystawiają też sztuki poważne, ale jeszcze lepiej czują się w scenkach kabaretowych. Koło teatralne w ciągu swojej działalności przygotowało i wystawiło ok. 30 przedstawień. W repertuarze znalazły się m.in.: monologi, dialogi, skecze, obrazki sceniczne, scenki kabaretowe i widowiska muzyczne. Próby odbywają się co tydzień w ramach pracy koła. Na kilka dni przed premierą sztuki - nawet codziennie. Wykorzystuje się wówczas czas na przerwach i po zajęciach. Spektakl, nad którym obecnie pracuje grupa to bajka profilaktyczna. Kierowana jest ona do szerokiego kręgu widzów, ponieważ każdy może stać się ofiarą uzależnienia.