IX Jesienne Spotkanie z Piosenką Zuchową i Harcerską

24 listopada 2007 r. 12 – osobowa grupa zuchów 59 Gromady Zuchowej „Polne Kwiaty” uczestniczyła w IX „Jesiennym Spotkaniu  z Piosenką Zuchową i Harcerską” pod hasłem „Bo miłość to nie pluszowy miś…”

Zmagania konkursowe naszych zuchów zostały uwieńczone sukcesem. Kasia Kuptel – ucz. klasy III – ujmująco zaśpiewała dwie piosenki: „Obozową kołysankę” i „Jesienną piosenkę”

Podbiła serca jury  i publiczności. Zajęła I miejsce, a przy tym otrzymała gorące brawa i Nagrodę Specjalną w postaci pucharu.

I miejsce, a tym samym Puchar Komendanta Hufca Białystok, otrzymał także nasz zespół. Dzieci zaśpiewały dwie piosenki: zuchową – „Wakacyjna laba” oraz dowolną – „Wszystko się zmienia”

Oprócz zmagań konkursowych zuchy miały świetną zabawę. Tańczyły i śpiewały w rytm wesołych przebojów.

01.12.2007 r konkurs piosenki zuchowej odbył się tez w Bielsku Podlaskim. Nasza gromada wystąpiła z tym samym repertuarem, lecz w zmienionym nieco, z powodu przeziębienia dzieci, składem. Tym razem zajęliśmy III miejsce.

Za to Kasia śpiewała jak zwykle, pięknie. Najpiękniej!

Opiekunowie gromady:

pwd. E. Ciulkiewicz