Jak co roku uczniowie klas pierwszych gimnazjum przystąpili do ślubowania. W tym dniu przyszli do szkoły odświętnie ubrani: na biało-czarno. Najpierw odbyła się część oficjalna – gimnazjaliści złożyli uroczystą przysięgę i otrzymali drobne upominki od pani dyrektor. Po ślubowaniu nadszedł czas na długo oczekiwane "kotowanie". Już dwa dni wcześniej pierwszaki otrzymały od trzecioklasistów długie ogony, z którymi paradowali po szkole. Aby się ich pozbyć, musieli przejść pomyślnie próbę "kotowania". Uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali im wiele ciekawych i żartobliwych konkurencji między innymi : wzajemne karmienie kisielem, jedzenie cytryny z solą, "szalony taniec kotów", "wysiadywanie jajek". Po zakończeniu otrzęsin rozpoczęła się dyskoteka, która trwała do godziny 20.00.