Ślubowanie klas I podstawówki

W dniu 12.10.2006 w naszej szkole w sali numer 24 odbyła się uroczystość ślubowania kl. I Szkoły Podstawowej. W uroczystości uczestniczyli rodzice, uczniowie kl. III SP, zaproszeni goście i oczywiście - pierwszoklasiści.
        Maluchy z I klasy ubrane odświętnie, z niecierpliwością czekały na chwilę, gdy zostaną przyjęci do grona uczniów. Pierwszaki przywitały nas piosenką i wierszami w różnych językach. Odpowiadali w ten sposób na pytania zadane im przez starszą koleżankę. Młodzi uczniowie pokazali nam również, że świetnie tańczą. Tego wszystkiego nauczyli się pod czujnym okiem p. Iwony Żużel.
        Po części artystycznej głos zabrał pan Dyrektor D. J. Horodecki. Następnie odbyło się ślubowanie . Po nim dzieci zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej w Orli. Pan wójt Gminy Orla wygłosił krótkie przemówienie i wręczył młodym uczniom upominki. Ten niezwykły dzień dla naszych uczniów zakończył się poczęstunkiem i wspólną zabawą.

Napisała E.Ż