Dnia 25.10.05r. naszą szkołę zaszczycił swoją obecnością Antoni Pacyfik Dydycz - biskup drohiczyński. Został on powitany zgodnie z tradycją chrześcijańską chlebem i solą. Cała szkoła przygotowała się do wizyty. Udekorowano korytarz pięknymi kwiatami z bibuły. Występy rozpoczęła II klasa podstawówki wspaniałą scenką o darach jesieni. Następnie zaprezentował się chór szkolny, który wykonał kilka piosenek. Można było również posłuchać recytacji wierszy w języku polskim i białoruskim zaprezentowanych przez uczniów. Po części artystycznej Biskup wygłosił krótkie przemówienie. Podziękował wszystkim za miłe przyjęcie i udał się na zwiedzanie Izby Tradycji i Kultury Białoruskiej w naszej szkole i spotkanie przy herbatce z nauczycielami.