03/11/2011

ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

W związku z obchodami Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych, 3 listopada w naszej szkole świętowaliśmy „Dzień Biblioteki”. Na przerwach, uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum mogli sprawdzić swoją wiedzę z języka polskiego, historii, przyrody, biologii biorąc udział w „Quizie przedmiotowym” i odpowiadając na pytanie z wybranej kategorii. Młodsi uczniowie odgadywali zagadki dotyczące znajomości treści bajek, treści lektur. Każdy, kto w tym dniu odwiedził bibliotekę otrzymał słodką niespodziankę. W bibliotece odbywał się również kiermasz książek z księgarni i hurtowni „Taniej Książki Tuliszków”. Uczniowie z „Koła Przyjaciół Biblioteki” zorganizowali na korytarzu przed biblioteką „Kiermasz słodkości”. W tym dniu bibliotekę odwiedziły również uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią, oraz uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej. W zorganizowanie i przeprowadzenie uroczystości włączyli się uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki, którym bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.