24/01/2015

Choinka szkolna

Choinka noworoczna jest najbardziej lubianą przez uczniów uroczystością szkolną, kończącą I semestr nauki. W Zespole Szkół w Orli odbyła się ona 24 stycznia 2015 roku.

"Kolędy to czas..." to hasło przewodnie imprezy. Nie zabrakło więc kolęd w wykonaniu wokalnego "Zespołu 1/3" oraz występów grup kolędniczych z klas IV - VI SP i Gimnazjum.

Ciekawe były tańce dzieci klasy III SP. A inscenizacja "Przedstawienie gwiazdkowe" przygotowane przez grupę teatralną "Bajka" wykazała, iż najwłaściwszym strojem dla Mikołaja jest jednak tradycyjne czerwone ubranie. W przeciwnym razie nikt by go nie rozpoznał, a nawet odebrał opacznie.

Część artystyczna wprowadziła zebraną publiczność w odświętny nastrój, który podtrzymany był dzięki odwiedzinom szkolnego Mikołaja w poszczególnych klasach.

Klasy pierwsze i druga SP dodatkowo zaprezentowały część artystyczną w swoich klasach.

Dużą atrakcją, jak zwykle przy tej okazji, były tańce, w których uczestniczyli zarówno najmłodsi jak i najstarsi uczniowie naszej szkoły.