22/10/2013

KONKURS CZYTELNICZO - PLASTYCZNY - ETAP SZKOLNY

W dniu 22.10.2013 roku w bibliotece szkolnej odbył się etap szkolny konkursu czytelniczego ,,Czy znasz twórczość…?”

●        ,,Czy znasz twórczość Grzegorza Kasdepke?” – dla klas IV – VI

●        ,,Czy znasz twórczość Barbary Ciwoniuk?” – dla gimnazjum

Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się znajomością treści podanych książek wyżej wymienionych autorów. Obowiązywała również znajomość biografii pisarzy. W konkursie brało udział 11 uczniów. Pierwsze miejsce w swoich kategoriach zajęły:

ALEKSANDRA ROGOZA – kl. V

ANETA OTŁOWSKA – kl. II G

Uczennice otrzymały nagrody książkowe i rzeczowe.

29 października rozstrzygnięty został etap szkolny konkursu plastycznego „Pocztówka z wybranego kraju” na podstawie książki „Z piaskownicy w świat” Grzegorza Kasdepke. Konkurs adresowany był do klas II i III szkoły podstawowej. Brało w nim udział 13 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano prace trzech uczniów:

WIKTORII PEPLIŃSKIEJ – kl. II

KAROLINY MIROŃCZUK – kl. III

JAKUBA ODZIJEWICZA – kl. III

Za udział w konkursie uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

Konkursy zostały zorganizowane przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Rada Oddziału w Białymstoku w ramach projektu ,,Podlaskie spotkania z pisarzami”. Adresowano je do uczniów wszystkich typów szkół w województwie podlaskim i objęto honorowym patronatem: Podlaskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku.

Celem konkursów jest popularyzacja twórczości współczesnych pisarzy polskich, rozbudzanie motywacji czytania książek spoza kanonu lektur szkolnych oraz rozwój wrażliwości estetycznej inspirowanej literaturą.

Bibliotekarka
 Anna Borszczewska