13/06/13

Akcja „Czytam, bo lubię”

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji „Czytam, bo lubię” - prowadzonej przez „Kurier Poranny” oraz „Gazetę Wyborczą” w ramach kampanii społecznej „Czytam, więc wiem”. Celem akcji jest zachęcenie uczniów do czytania książek oraz do dzielenia się swoimi refleksjami na temat przeczytanych tytułów.

Dwie uczennice naszej szkoły: Magda Kaliszuk (kl. II gimnazjum) oraz Patrycja Rybak (kl. VI) napisały recenzje swoich ulubionych książek i wysłały je do redakcji „Kuriera Porannego”. Recenzje są dostępne na serwisach internetowych obu gazet: www.poranny.pl/wiem oraz www.wspolczesna.pl/wiem. Warto tam zajrzeć i zobaczyć jakie książki polecają do przeczytania inni uczniowie z naszego województwa.

Recenzja książki pt. „Emilka ze Srebrnego Nowiu” L. M. Montgomery napisana przez Magdę Kaliszuk została opublikowana na łamach „Kuriera Porannego” (18.04.2013).
Za udział w akcji biblioteka szkolna otrzymała książki.