Urząd Gminy Orla

23 listopada 2010

Dzień Biblioteki

Już od kilku lat obchodzone jest w naszej szkole Między Narodowe Święto Bibliotek Szkolnych. W tym roku świętowaliśmy je 23 listopada pod hasłem  „Biblioteka Szkolna” – różnorodność, energia, wyzwania i atrakcji nie zabrakło. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na przerwach odbywały się mini – konkursy, kalambury ze znajomości książek, związków frazeologicznych, mitów itp. Dla młodszych uczniów przygotowaliśmy zagadki dotyczące znajomości treści bajek, treści lektur. Nagrodą we wszystkich konkursach były cukierki. Tego dnia w bibliotece można było obejrzeć wystawkę książek „To się czyta” udekorowanym sentencjami o książkach i bibliotece. W bibliotece odbywał się również kiermasz książek z księgarni i hurtowni „Taniej Książki Tuliszków”. Na korytarzu odbył się rowulez     „ Kiermasz słodkości”. W tym dniu bibliotekę odwiedziły również uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią, oraz uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej. „Dnia Biblioteki” byli uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki, którym bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i zaangażowanie. Zapraszam za rok!