17 listopada 2009

Dzień Kultury Białoruskiej

Dzień 17 listopada 2009 roku zapisał się w kronice naszej szkoły jako Dzień Kultury Białoruskiej. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 900 od występu grupy teatralnej „Bajka”. Następnie zespół „1/3” wykonał kilka białoruskich piosenek. Natomiast o godz. 1000 gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć popisy grupy teatralnej z Gimnazjum w Narwi. Później spotkali się z redaktorami Radia Racja oraz Radia Białystok. Uczniowie chętnie zadawali pytania, aby zdobyć jak najwięcej informacji o pracy dziennikarza. W nagrodę najaktywniejsi dostali skromne upominki, m.in. smycze na klucze, torby i długopisy. Uroczystość zakończył występ zespołu „Dach”, który tworzą muzycy z Filharmonii w Grodnie. Uczniowie nagrodzili wszystkich gromkimi brawami.

Uczniowie przygotowali też inne atrakcje - kiermasz ciast oraz wystawę własnych prac plastycznych na temat: „Przyroda w poezji poetów Bieławieżców”.