25/11/2014

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pluszowe misie, małe i duże, zagościły 25 listopada w grupie 5 i 6-latków. Przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci tego dnia nie zapomniały zabrać do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego przyjaciela-Misia. Były misie małe, duże, brązowe, kolorowe-każdy wyjątkowy i przez swojego właściciela uwielbiany.

Wielki dzień rozpoczął się od przywitania pluszaków. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy.  Dzieci wspaniale recytowały wiersze o misiach, gimnastykowały się z pluszakami, tańczyły i śpiewały. Nie zabrakło też wykonywania wspólnych misiowych puzzli, czy też misiowych medali. Nie obyło się również bez  rozmów na temat „jak należy szanować misia?”, czy też „jak możemy bawić się misiami?”.

Dzień miną bardzo wesoło. Dzieci były bardzo dumne, iż mogły zaprezentować swoje misie innym, pochwalić się ich wyglądem jak i imieniem. Pamiętajmy "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"J

Wychowawca Julita L.