9/05/13

DZIEŃ EUROPEJCZYKA

Dnia 09.05.2013r. kl. IV, VI i VI SP uczestniczyła w turnieju z okazji Dnia Europejskiego organizowanego przez  SP nr 2 w Bielsku Podlaskim . W turnieju brały udział 4 szkoły:

a)      SP im. J. Pawła II  w Łubinie Kościelnym
Zespół Szkół im A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim
SP nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim

Zespół Szkół z dnjb im. Ziemi Orlańskiej w Orli

Na spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się wcześniej, przedstawiciel, każdej ze szkół wylosował państwo, które szkoła prezentowała na turnieju. Nasza szkoła wylosowała Portugalię.

Program turnieju wyglądał następująco:

1. ,,Jeden z dziesięciu’’- turniej wiedzy o państwach Unii Europejskiej. Każdą szkołę reprezentowało 3 uczniów, każdy miał 3 szanse. Turniej indywidualny trwał do wyłonienia zwycięzcy. Odpowiedzi uczestników oceniało jury.

2. Prezentacja państwa oraz tańca lub piosenki w języku narodowym. Każda z uczestniczących szkół prezentowała wylosowane państwo w dowolnej formie: prezentacji multimedialnej, inscenizacji itd. Nasza szkoła przygotowała prezentację o Portugalii - dwunastominutowy montaż słowno-muzyczny. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali scenkę pt. „Lekcja o Portugalii”, z elementami humorystycznych dialogów, piosenką oraz tańcem portugalskim.
   SP nr 4 zaprezentowały inscenizację o Hiszpanii, SP nr 2 –wycieczkę po Włoszech, a SP z Łubina Kościelnego inscenizację o Grecji.
   Każda ze szkół przygotowała również stanowisko narodowe oraz potrawy narodowe z Portugalii, Hiszpanii, Włoch oraz Grecji. Uczniowie naszej szkoły przygotowali do degustacji portugalskie babeczki  z budyniem.

Zmaganiom uczestników przyglądali się zaproszeni goście oraz kibice. Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze i upominki od sponsorów. Opiekunami naszej drużyny były nauczycielki języka angielskiego, Pani Halina Roszczenko oraz pani Jolanta Boroń.

3. Na koniec odbyła się konkurencja sportowa. Zdaniem reprezentantów szkół było wykonać jak najwięcej skoków przez linę. Nasi uczniowie (Emil Kaliszuk, Jakub Tchórzewski, Jakub Rybak, Mateusz Karpiuk) zajęli pierwsze miejsce dzięki 127 skokom. Chłopców przygotował pan Sławomir Sacharewicz.