Pokaz filmów o mieszkańcach Orli

12 lutego 2008 roku o godzinie 17:00 odbył się pokaz filmów:

• Film Piotra Nesterowicza "Orla 1967 - 1972"  ze zdjęciami Mikołaja Nesterowicza i Piotra Nesterowicza. Ścieżkę dźwiękową stanowią utwory wykonane przez zespół Orlanie

• Film uczniów naszej szkoły "I została tylko synagoga..." nakręcony przez uczniów klasy II Gimnazjum: Katarzynę Bujniuk, Bartka Horodeckiego, Adama Odziejewicza i Radka Sacharczuka. Film jest efektem udziału uczniów w warsztatach filmowych organizowanych prze Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość "OKNO" w Bielsku Podlaskim. Ukazuje on jeden z cenniejszych zabytków Orli - żydowską synagogę i opowiada o życiu mieszkańców miejscowości przed II Wojną Światową i w jej trakcie. Został zgłoszony do udziału w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym "Poznajemy Ojcowiznę".

Pokaz filmów zorganizowało Szkolne Koło Regionalne. Oglądało go ponad osiemdziesiąt osób.