Realizacja projektu "Dramat i tragedię pozostaw teatrowi"

Mali aktorzy na „wielkiej scenie”...

Nasi młodzi aktorzy nareszcie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na szerszym forum. Dnia 3 marca 2008 roku wystąpili oni w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Uczniowie klasy II gimnazjum wzięli udział w konkursie „Dramat i tragedie pozostaw w teatrze”, organizowanym dla kół teatralnych, działających w gimnazjach. Miał on na celu ukazanie szkodliwości używek i problemy, z którymi boryka się współczesna młodzież. Młodych aktorów oceniało surowe jury, w skład, którego wchodzili m. in.: aktorzy z teatru, funkcjonariusze policji oraz przedstawiciel Podlaskiego Kuratorium Oświaty. Komisja spośród 40 grup wybierze 8 najlepszych, które zakwalifikują się do dalszego etapu konkursu.
        Mimo dużej konkurencji i tremy, nasi reprezentanci pod czujnym okiem pedagoga szkolnego, pani Marii Szeretuchy i opiekuna koła teatralnego, pani Ali Zinkiewicz zaprezentowali się świetnie. Wspaniale zagrali wymyśloną przez siebie historię i przekazali młodym widzom najważniejsze jej treści. Podczas występu grupa zachowała pełen profesjonalizm, a jednocześnie dobrze się bawiła. Po wystawieniu sztuki pt.: „Granica” nasi koledzy i koleżanki byli pewni, że mogliby z radością wystąpić jeszcze raz.

Choć przedstawienie odbyło się na deskach teatru dramatycznego, światło i muzyka zadziałały jak na planie filmu kręconego na samych wzgórzach Hollywood. Aktorom pozostało jedynie ze zniecierpliwieniem czekać na wyniki konkursu. Trzymamy kciuki!

Marta Bałło kl. II gim.