16/04/2014

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

W dniu 16 kwietnia 2014 roku uczniowie klasy VI SP i klasy I Gimnazjum z Zespołu Szkół w Orli uczestniczyli  w wyjeździe edukacyjnym do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wycieczce brało udział 29 uczniów i 3 opiekunów. Na terenie tego nowoczesnego kompleksu przebywali około 4 godzin, mając do dyspozycji obiekty i urządzenia pozwalające obserwować procesy i zjawiska oraz wykonywać doświadczenia  z najróżniejszych dziedzin wiedzy. Mogli sami wykonać, np. EKG, położyć się na madejowym łożu, wywołać trąbę powietrzną, wykonywać doświadczenia z fizyki i mechaniki, obserwować procesy zachodzące w przyrodzie. Uczniowie byli też w Planetarium, gdzie na statku kosmicznym polecieli w wirtualną podróż po naszym układzie słonecznym.

Po wyjściu z Centrum wszyscy udali się na Krakowskie Przedmieście, aby posilić się w KFC oraz zobaczyć z bliska Pałac Prezydencki i gmach główny Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie poszli do Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego na wystawę współczesnego rysunku satyrycznego. Na koniec zawędrowali na Plac Defilad przed Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie obejrzeli uroczystą zmianę warty i słuchali muzyki Chopina, którą sami włączali na grających ławeczkach.

I tak dzień wycieczki dobiegł końca. Zrobiło się późno i  z żalem, ale jednak trzeba było wracać do domu.