01/2015

„Książki naszych marzeń” – konkurs MEN

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej pod patronatem Pani Minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Główny cel konkursu to popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów.

Zadaniem uczniów było sporządzenie listy maksymalnie 50 książek o przeczytaniu których marzą oraz przygotowanie  filmu (do 120 sekund) na temat „Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki bo…”

W udział w konkursie aktywnie zaangażowali się uczniowie gimnazjum: Monika Zyrczuk-Żar, Dawid Sarosiuk, Daria Kulik, Sandra Pietrowska, Karolina Kadłubowska, Jowita Sarosiuk, Warchoł Sonia Barbara. Stworzyli listę wymarzonych książek oraz nakręcili i zmontowali film pt. „Książkowy rap”. Film został zamieszczony w serwisie YouTube:

W konkursie brały udział 1123 szkoły z całej Polski.

bibliotekarka
Anna Borszczewska