URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

W tym roku Kubuś Puchatek obchodził 87 urodziny! Na uroczystość urodzin Kubusia Puchatka zostały zaproszone do biblioteki dzieci z grup przedszkolnych – 4 i 5-latki, 6 –latki oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami oraz pani Dyrektor. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Co się stało z Kubusiem Puchatkiem w dniu jego urodzin?” w wykonaniu uczniów klasy szóstej.

Aktorzy przeczytali również dzieciom opowiadanie o przygodach misia i jego przyjaciół, w którym „Krzyś urządza przyjęcie na cześć Puchatka”. Wszyscy świetnie się bawili podczas zabawy ruchowej „Niedźwiadek” a słowa rymowanki bardzo się dzieciom podobały. Po zabawie przyszedł czas na urodzinowy tort. Przyjaciele Kubusia Puchatka złożyli mu życzenia a wszyscy odśpiewali „Sto lat!”. Miś zdmuchnął świeczki i urodzinowi goście zostali poczęstowani „małym co nieco”.

Przez kilka dni w bibliotece można było obejrzeć gazetkę o Święcie Pluszowego Misia oraz wystawę książek z przygodami Kubusia Puchatka.

Anna Borszczewska