5/maja/2016

I SP I "O"b UCZESTNICZYŁY W PASCHALNEJ LITURGII

Dnia 5 maja 2016 roku uczniowie klasy pierwszej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Orli uczestniczyły w nabożeństwie Paschalnym w cerkwi p/w świętego Archanioła Michała w Orli.

Dzieci przybyły z samego rana do świątyni pod opieką pani Marii Tomczuk – dyrektor ZS w Orli, nauczycieli – ojca Jana Stepaniuka, pani Ali Zinkiewicz, pani Julity Lemiesz, pani Marii Lemiesz, pani Marii Stepaniuk oraz rodziców i babć. Podczas Świętej Liturgii uczniowie przystąpili do Świętej Eucharystii.

Proboszcz parafii w Orli - ojciec Aleksander Tokarewski pozdrowił wszystkich obecnych na nabożeństwie ze świętem Paschy oraz podziękował za aktywne uczestnictwo w Liturgii.

Po wykonaniu pamiątkowej fotografii uczniowie wrócili do szkoły na wspólne śniadanie.

Szczególne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości należą się Pani Dyrektor, Wychowawcom oraz Opiekunom.

ks. Andrzej Żukowicki