21 listopada 2008

Święto Pluszowego Misia w bibliotece

25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z okazji tego święta do biblioteki szkolnej przybyli goście - Misie. Pluszaki "wypożyczyli" zaprzyjaźnieni z biblioteką uczniowie. Małe, duże, kolorowe... - łącznie około 60 maskotek

Oprócz wystawy maskotek, w bibliotece można było obejrzeć książki z przygodami misiów: Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Uszatka czy Misia Remisia oraz gazetkę z informacjami o tym święcie.

8 grudnia bibliotekę odwiedzili uczniowie "zerówki" i kl. III wraz z wychowawczyniami oraz dzieci ze świetlicy. Najmłodsi słuchali piosenek o misiach, poznali przygody Kubusia Puchatka i Misia Uszatka. Wysłuchali historii powstania pluszowego misia. Dzieci opowiadały też o swoich zabawkach - pluszakach i bawiły się w "Misiową zabawę". Uczniowie kl. III wzięli udział w quizie wykazując się znajomością książki A. A. Milne "Kubuś Puchatek". Nagrodą w konkursie była słodka niespodzianka. Nie był to co prawda przysmak misiów - miód - ale równie słodkie cukierki.