7/05/2015

NABOŻEŃSTWO PASCHALNE

Dnia 7 maja uczniowie klas pierwszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Orli uczestniczyły w nabożeństwie Paschalnym w cerkwi p/w świętego Archanioła Michała w Orli.

Dzieci przybyły z samego rana do świątyni pod opieką pani Marii Tomczuk – dyrektor ZS w Orli, nauczycieli – ojca Jana Stepaniuka, pani Ireny Sacharewicz, pani Iwony Żużel, pani Julity Lemiesz, pani Emilii Gliwa oraz rodziców. Uczniowie klas pierwszych przystąpili do Sakramentu Spowiedzi by później wraz z dziećmi z grupy przedszkolnej przystąpić do Świętej Eucharystii.

Po świętej Liturgii każdy z najmłodszych uczestników otrzymał prosforę. Po wykonaniu pamiątkowej fotografii uczniowie wrócili do szkoły na wspólne śniadanie.