30/10/12

ORLIK W ORLI

Jeszcze podczas wakacji rozpoczęto budowę Kompleksu Sportowego "Moje Boisko - Orlik 2012". Na boisko szkolne wjechały koparki, ciężarówki i inny ciężki sprzęt.

Obiekt składa się z  boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, kortu do tenisa ziemnego, bieżni oraz zaplecza sportowego kosztował 1 495 272,27 zł i jest finansowany z trzech źródeł: Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku oraz z budżetu Gminy Orla.

Prace przy budowie boiska przebiegały sprawnie i dnia 30 października 2012 roku nastąpiło uroczyste otwarcie kompleksu sportowego „Moje boisko – Orlik 2012”. Było to ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły. Na uroczystość otwarcia przybyli zaproszeni goście: Pan Piotr Selwesiuk – Wójt Gminy Orla, Ks. Mitrat Aleksander Tokarewski – Proboszcz Parafii św. Michała Archanioła w Orli, Ks. Prałat Zbigniew Karolak – Proboszcz Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim, Pan Walenty Korycki – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Pan Jacek Piorunek – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Pan Sławomir Snarski – Starosta Bielski, Pan Piotr Bubela – przedstawiciel Wojewody Podlaskiego, Pan Jan Bartoszuk – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim, Pan Arkadiusz Sidorski – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bielsku Podlaskim, wójtowie sąsiednich gmin, radni Gminy Orla, nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy Orli.

Uroczystość otwarcia obiektu rozpoczęła Pani Maria Tomczuk – Dyrektor Zespołu Szkół w Orli oraz uczniowie, którzy zaprezentowali krótką część artystyczną, związaną tematycznie ze sportem.

Goście w swoich wystąpieniach podkreślali znaczenie sportu w rozwoju dzieci i młodzieży, składali gratulacje władzom gminy za szybką i sprawną budowę kompleksu. Gratulacje na ręce Wójta Gminy Orla z okazji oddania obiektu do użytku przesłali: Joanna Mucha - Minister Sportu i Turystyki oraz Robert Tyszkiewicz - Poseł na Sejm RP.

Po uroczystościach w szkole wszyscy udali się na plac szkolny. Symbolicznego przecięcia wstęgi, a tym samym otwarcia boiska dokonali: Pan Piotr Selwesiuk Wójt Gminy Orla, Pan Walenty Korycki - Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Pan Jacek Piorunek - Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Pan Sławomir Jerzy Snarski - Starosta Bielski, Pan Piotr Bubela - przedstawiciel Wojewody Podlaskiego, Pani Maria Tomczuk - Dyrektor Zespołu Szkół w Orli.

Poświęcenia obiektu dokonali: Ks. mitrat Aleksander Tokarewski - Proboszcz Parafii św. Michała Archanioła w Orli oraz Ks. Prałat Zbigniew Karolak - Proboszcz Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim.

Mimo niesprzyjającej aury i śniegu pokrywającego płytę boiska, padły pierwsze gole strzelone przez naszych gości, a uczniowie rozegrali pierwszy krótki mecz oraz wykonali wraz z Wójtem, Piotrem Selwesiukiem jedno okrążenie bieżni. I sportowców, i widzów ogrzewał gorący występ cheerleaderek z  zespołu teatralnego BAJKA.

Uczniowie biorący czynny udział w otwarciu obiektu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Mamy nadzieję, że nowy obiekt będzie nam służył przez wiele lat i przyczyni się do licznych sportowych sukcesów naszych uczniów.

Magdalena Pasiecznik