17/10/2013

NOWE MIEJSCE DO WESOŁEJ ZABAWY - otwarcie placu zabaw

17 października 2013 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość otwarcia placu zabaw urządzonego w ramach projektu „Radosna szkoła”.

Po krótkim przemówieniu pani dyrektor Marii Tomczuk oraz wójta Gminy Orla, pana Piotra Selwesiuka przecięto wstęgę. Tego symbolicznego aktu dokonali: przewodnicząca samorządu uczniowskiego, Katarzyna Kuptel, najmłodszy uczeń, Gabriel Pach, a także pani dyrektor, pan wójt, przewodniczący Rady Gminy oraz przybyły na tę uroczystość znamienity gość, pan Anatol Wap – dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Następnie zostały odczytane „Listy do przyszłych pokoleń. List w imieniu maluchów przeczytali: Wiktoria Paplińska (ucz. kl. II) i Jakub Odzijewicz (ucz. kl. III), w imieniu gimnazjalistów – Natalia Mironczuk (ucz. kl. I). Mamy nadzieję, że przesłania zawarte w listach zostaną kiedyś odnalezione i odczytane, bo zostały włożone do szklanej butelki i zakopane przy placu zabaw.

Liczymy, że plac zabaw na miarę XXI wieku będzie nie tylko ozdobą obejścia naszej szkoły, ale dostarczy wspaniałej zabawy dzieciom pod okiem opiekunów. Bo miło jest poszaleć  w odpowiednim miejscu!

Basia Stepaniuk i Weronika Stempa (wspólpraca: p. Ala Zinkiewicz)

Plac budowy
 Uroczyste otwarcie