W roku szkolnym
2008/2009 nasi uczniowie uczestniczyli w
różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych. W szkole
działały następujące koła zainteresowań:
59 gromada
zuchowa "Polne Kwiaty"
78 drużyna
harcerska im. Władysława Broniewskiego
koło plastyczne
"Mały Artysta"
zespół
wokalny „1/3”
Szkolne Koło
Sportowe
chórek szkolny
koło
regionalne
koło
teatralne
koło
fizyczne
koło
informatyczne
koło
dziennikarskie (gazetka „Szkolne Echo”)
koło
zainteresowań z języka angielskiego
zajęcia
wyrównawcze z języka angielskiego
koło języka
angielskiego dla uczniów gimnazjum
zajęcia
wyrównawcze z matematyki
W bibliotece
szkolnej i w pracowni komputerowej są dostępne
opracowania i prezentacje wykonane przez
uczniów i nauczycieli podczas zajęć
pozalekcyjnych, między innymi:
Toponimy
miejscowości Szernie – prezentacja;
Toponimy
miejscowości Koszele – prezentacja;
Toponimy
miejscowości Wólka – prezentacja;
„Kuchnia
regionalna Gminy Orla” – prezentacja
zrealizowana w ramach projektu "Chrońmy nasze
dziedzictwo językowe - budowanie świadomości
zachowania gwary języka ukraińskiego na
Podlasiu";
Film pt. „Pudlaśki
korowaj” (zrealizowany wspólnie z Telewizją
Białystok);
Praca pisemna
(esej) na konkurs "Moja Szkoła w Unii
Europejskiej";
filmy: "Czas
radości", "Czas smutku", "Getto", "Święta i
potrawy", "Praca", "Szkoła", "Tacy byli ...". –
zrealizowane w ramach projektu edukacyjnego
"Przywróćmy pamięć";
Praca na
ogólnopolski młodzieżowy konkurs krajoznawczy
"Poznajemy ojcowiznę" - pt. "I została tylko
synagoga...";
Praca
"Historia ludzi i miejsc" - pt. "Baćkauszczyna
od narodzin do śmierci" i wiele innych
opracowań..
OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW
W ROKU SZKOLNYM 2008/2009
Opracowały
Katarzyna Breńko, Ewelina Lemiesz- ucz. kl. III
gimn.
Konkursy
przedmiotowe - gimnazjum
język.
białoruski
laureaci - Iwona
Barszczewska, Izabela .Mironczuk - (M.Sajewicz)
chemia
udział w etapie
rejonowym –Katarzyna Bujniuk, Tomasz Burak (T.
Kacprzak)
matematyka
udział w etapie
rejonowym – Iwona Barszczewska, Tomasz Burak
(W. Zinkiewicz)
j.
rosyjski
udział w etapie
rejonowym Izabela Mironczuk, Paweł Korzun (M.
Tomczuk)
Konkursy
przedmiotowe – szkoła podstawowa
matematyka
udział w etapie
rejonowym – Maria Szyrenos, Michał Korzun (K.
Andrzejewska)
j. polski
udział w etapie
rejonowym – Ewelina Dobosz, Joanna Stasiuk,
Natalia Karpiuk, Magdalena Tomczuk, Gabriela
Roszczenko (E. Bazyluk)
historia
udział w etapie
rejonowym – Ewelina Dobosz (A. Formanowski)
Konkursy
przedmiotowe z biologii, przyrody i j.
angielskiego
zakończyły się na etapie szkolnym.
Konkursy
artystyczne
recytatorskie
Konkurs
recytatorski „Trójgłos Poetycki”,
etap rejonowy:
Magda Szajkowska
z kl.V - wyróżnienie (E.Bazyluk)
Konkurs
recytatorski „Ojczyste Słowo”,
etap centralny:
Agnieszka Rybak
z kl. „0” – wyróżnienie (E. Ciulkiewicz)
Mateusz Karpiuk
z kl. II - II miejsce, Magda Malisz z kl. III–
I miejsce, Daria Malisz z kl. IV – I miejsce,
Wiktoria Karunas z kl. VI – wyróżnienie (I.Niewińska)
Iwona
Barszczewska z kl. .III gimn. – II miejsce (M.
Sajewicz)
Ogólnopolski
konkurs recytatorki „Strofy o Ojczyźnie”,
etap hufca:
Daria Malisz – I
miejsce, Kacper Bohdanowicz – III miejsce,
Magda Malisz – wyróżnienie (A.Zinkiewicz)
Konkurs
recytatorski ,,W hołdzie Janowi Pawłowi II”,
etap hufca:
Magda Malisz – I miejsce (A. Zinkiewicz)
plastyczne
„Komkurs z
okazji Tour de Pologne”:
Katarzyna
Bujniuk z kl. III gimn. – wyróżnienie (A. Fita)
muzyczne
,,Spotkanie z
piosenką”,
etap wojewódzki:
Katarzyna Kuptel
z kl. IV – I miejsce
,,Ze śpiewnika
babuni”,
etap hufca:
zespół „1/3” - I
miejsce
Międzynarodowy
Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
,,Nuty przyjaźni 2009”:
Magda Malisz z
kl. III – III miejsce
Konkurs Piosenki
Białoruskiej,
etap centralny:
Magda Malisz z
kl. III– III miejsce (solo)
Magda Malisz i
Daria Malisz – II miejsce (duet)
Konkurs Piosenki
Ukraińskiej:
zespół „1/3” -
II miejsce
Magda Malisz
(solo) - II miejsce (E. Ciulkiewicz, I. Żużel)
teatralne
I miejsce na
XXXIV w ogólnopolskim konkursie form
scenicznych w języku białoruskim „Sceniczne
Słowo”
Magda Szajkowska
- wyróżnienie za grę aktorską (A.Zinkiewicz,
M.Tomczuk)
Inne
konkursy
„Moja szkoła w
Unii Europejskiej”, esej:
Marta Bałło,
Katarzyna Bujniuk, Izabela Mironczuk (uczennice
kl. III gimn.) - II miejsce na etapie
wojewódzkim (E. Bazyluk)
Konkurs wiedzy o
samorządzie terytorialnym:
Iwona
Barszczewska - finalistka etapu wojewódzkiego
(J. Korch)
Ogólnopolski
konkurs „Olimpus”:
Iwona
Barszczewska - 14 miejsce
Katarzyna .Bujniuk
- 16 miejsce
Ogólnopolski
Kangur Matematyczny:
Kamil Kowalski z
kl. III – wyróżnienie
Jarosław Korzun
z kl. IV – 19 miejsce
Grzegorz Kalina
z kl. II – 34 miejsce
Natalia
Mirończuk z kl. II – 36 miejsce
Emilia Sawczuk z
kl. II gimn. – 57 miejsce (nauczyciele
matematyki)
Turniej
Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym,
etap wojewódzki:
drużyna szkoły
podstawowej – IV miejsce
drużyna
gimnazjum – XIV miejsce (W. Zinkiewicz)
Turniej czytania
tekstów cerkiewnosłowiańskich,
udział w etapie centralnym:
Wiktoria Karunas, Iwona Barszczewska, Joanna Sojko, Mateusz Lemiesz (D.Martynowicz,
ks. J.Stepaniuk)
Konkurs SKO:
Szkoła uzyskała
wyróżnienie na etapie rejonowym (M. Tomczuk)
sportowe
Indywidualne
biegi przełajowe:
Katarzyna Kuptel z kl. IV, Karolina Sosna z kl. V – 23 miejsce
w mistrzostwach
województwa
Emilia
Tchórzewska kl. IV - 21 miejsce
Rafał Burak z
kl. IV (32 miejsce)
Andrzej Bujniuk
z kl. VI -- 21 miejsce
Michał Leoniuk z
kl. VI - 29 miejsce
Łukasz Tomczuk z
kl. V - 2 miejsce
Unihokej:
Szkoła
podstawowa – IV miejsce w mistrzostwach grupy
Piłka ręczna:
Szkoła
podstawowa - III miejsce w turnieju powiatowym
Siatkówka:
I miejsce w
turnieju międzyszkolnym (J. Grygoruk, S.
Sacharewicz)
|