18/10/12

ŚLUBOWANIE KL. I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Ta sama pora, to samo wydarzenie, inni tylko bohaterowie. Tym razem bohaterami ślubowania 2012 byli uczniowie urodzeni w 2005 roku – klasa I szkoły podstawowej oraz w 1999– klasa I gimnazjum. To na nich  18 października skupiła się  uwaga całej społeczności szkolnej.

Ślubowanie klasy I szkoły podstawowej rozpoczęła o godzinie 10.30 Pani Maria Tomczuk – Dyrektor naszej szkoły. Prezentację swoich umiejętności pierwszaki zaczęły przedstawieniem o tematyce jesiennej. Nie zabrakło też części patriotycznej oraz szkolnej. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły.

Rangę uroczystości nadali zaproszeni goście – władze Urzędu Gminy w Orli – Pan Piotr Sylwesiuk – Wójt Gminy, Pani Irena Odzijewicz – Sekretarz  oraz Pani Mariola Kubajewska –Inspektor UG, którzy zatroszczyli się o upominki dla najmłodszych uczniów z okazji  ich ślubowania.

Uroczystym momentem było wniesienie tortu ze świeczkami. 12 świeczek  symbolizowało dwanaścioro dzieci klasy I. 13 – ta świeczka – dla wychowawczyni – Pani Ali Zinkiewicz. To rodzice zatroszczyli się o słodki poczęstunek.

W przygotowanie części artystycznej włączyli się uczestnicy koła teatralnego „Bajka”.

Złożyli też oni swoim młodszym koleżankom i kolegom wierszowane życzenia i dedykowali piosenkę, życząc, aby szkolne życie było tak piękne, jak muzyka.

Rodzice byli dumni, że ich dzieci dostąpiły zaszczytu ślubowania, bo przecież, jak mówią słowa wiersza:

„Być uczniem, jak to hasło brzmi zaszczytnie.
O, jakże słodko, moi drodzy, uczniem być.
 Nocami nad książkami ślęczeć jest ambitnie.
 Bo trzeba uczyć się, by potem godnie żyć.”

A. Zinkiewicz