16 lutego 2009

ECHO Z PRZESZŁOŚCI – SPOTKANIE Z SYNEM TADEUSZA WRÓBLEWSKIEGO

Poznawanie historii, a w szczególności historii najbliższego obszaru jest bardzo ważne. Niestety w podręcznikach do historii nie zawsze odnajdziemy informacje dotyczące naszego regionu. Dlatego też istotne są inne źródła.

Uczniowie klasy III gimn. 16 II 2009r. spotkali się z panem St. Wróblewskim, synem byłego dyrektora szkoły w Orli - Tadeusza Wróblewskiego. Gość przybliżył uczniom dzieje szkoły, naukę uczniów, a także losy swojego ojca - byłego dyrektora szkoły. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy, m.in. że kiedyś problemem było w szkole „wielowyznaniowej” odmawianie modlitwy. Dochodziło nawet do bójek między uczniami na tym tle… Każdy z tej lekcji wyniósł coś dla siebie i poznał losy człowieka, który odegrał ważną rolę w historii orlańskiej szkoły.

Iwona Barszczewska – uczennica kl. III gimn.