Podlaskie Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej

W dniach 7,8,9,10 listopada 2007 r. w Suwałkach, Łomży i Białymstoku odbyły się eliminacje rejonowe Podlaskiego Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Po obejrzeniu 60 zespołów teatralnych komisje postanowiły zakwalifikować do eliminacji wojewódzkich 11 zespołów dziecięcych i 9 młodzieżowych.

Z dumą możemy oznajmić, iż wystąpiliśmy w finale. Grupa teatralna pod opieką artystyczną  p. Elżbiety Ciulkiewicz i p. Ali Zinkiewicz przedstawiła widowidsko słowno – muzyczne o tematyce ekologicznej pt. „W lesie”.

24 listopada dwudziestu aktorów – uczniów klasy II, III, IV naszej szkoły zmierzyło się na scenie w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Warszawskiej z zespołami teatralnymi z Białegostoku, Suwałk, Łomży i Szczuczyna.

Występy grup oceniało jury w składzie:

1. Ewa Repsch – główny wizytator Ministerstwa Edukacji narodowej w Warszawie
  2. Piotr Damulewicz – aktor Bialostockiego Teatru Lalek, profesor, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie
  3. Jerzy Łazewski – aktor teatralny i filmowy
  4. Halina Zalewska – Słobodzianek- artysta plastyk, scenograf teatralny

Nasze dzieci na scenie okazały się wspaniałe. Dały z siebie wszystko i w nagrodę otrzymały wyróżnienie.

Ogłoszenie wyników odbyło się 25 listopada 2007 r. w Białostockim Teatrze Lalek.

Jury postanowiło przyznać tytuł laureata i wytypować do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Poznaniu dwie grupy teatralne: „Igraszka” z Klubu Osiedlowego „Gaj” w Białymstoku  z przedstawieniem „Ojo joj, co to będzie?” oraz zespół „Teatr pięciu groszy” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Białymstoku z przedstawieniem „O królewiczu, który szukał żony”

Po ogłoszeniu wyników uczestnicy finału i ich opiekunowie mogli obejrzeć sztukę teatralną w wykonaniu aktorów Białostockiego Teatru Lalek zatytułowaną „Mały tygrys Pietrek”