Z ŻYCIA SZKOŁY

14 marca 2018

WYJAZD DO TEATRU

Dnia 14 marca 2018 r. uczniowie klasy VII, II i III gimnazjum wyjeżdżali do Teatru Dramatycznego w Białymstoku na spektakl pt. „Zemsta”. Jest to jedna z najznakomitszych komedii A. Fredry. Autor ukazał w niej zmierzch polskiej szlachty, uwidaczniając jej wady i słabostki. I chociaż dzieło powstało na początku lat 30. XIX wieku, uwidacznia ludzkie przywary, które wciąż występują w międzyludzkich relacjach.
Sztukę wyreżyserował znany aktor, Henryk Talar. W przedstawieniu zagrali: Patryk Ołdziejewski i…same kobiety - Danuta Bach, Arleta Godziszewska, Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, Urszula Mazur, Ewa Palińska, Jolanta Skorochodzka. Jak nam się spektakl podobał, można będzie wkrótce przeczytać w marcowym wydaniu naszej gazety „Szkolne Echo z Orli”.